Uroczysta Gala podsumowująca szóstą edycję projektu KUMPEL

5 kwietnia w Centrum Informacyjno-Biblioteczne UM w Łodzi odbyła się uroczysta Gala podsumowująca szóstą edycję projektu mentorskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – KUMPEL.

KUMPEL to Program skierowany do najzdolniejszych uczniów szkół patronackich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy pod okiem Mentorów i Opiekunów z naszej uczelni prowadzą badania i poszerzają wiedzę w zakresie nauk medycznych.

Gospodarzem wydarzenia był Prorektor ds. Kształcenia UM prof. Tomasz Kostka, który powitał naszych przyszłych studentów, nauczycieli, Mentorów oraz Opiekunów i podsumował efekty Projektu. Uczestnicy przedstawili wyniki swojej rocznej pracy naukowej, której zwieńczeniem było uzyskanie indeksu uprawniającego do podjęcia studiów na UMEDzie na wybranym przez siebie kierunku.

Z przyjemnością informujemy, że także dziś do grona naszych szkół patronackich dołączyło XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi.

Bardzo się cieszymy i liczymy na owocną współpracę.

Wszystkim uczestnikom Projektu KUMPEL składamy ogromne gratulacje, nauczycielom dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie, Mentorom i Opiekunom za ich zaangażowanie i ogromny wkład w rozwój naukowy młodych pasjonatów nauki.

Jednocześnie zainaugurowaliśmy kolejną – siódmą już edycję KUMPLA. Nowi Mentorzy oraz Opiekunowie stworzyli Zespoły, w których Uczestnicy prowadzić będą roczne badania naukowe.