bookmark
bookmark
clear_day
clear_day
text_increase
spellcheck
text_decrease
mail call

Rusza 7. edycja projektu!

6
edycji
24
absolwentów projektu
48
Mentorów i Opiekunów
19
studentów

O projekcie

Projekt „Kumpel” skierowany jest do najzdolniejszej młodzieży licealnej, której celem jest rozwój osobisty i zawodowy.

Chcemy dzielić się z młodymi ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz inspirować ich i zachęcać do kreatywnego działania. Licealiści będą mogli przez rok pracować w prawdziwych zespołach naukowych i zobaczyć jak wygląda praca naukowca. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do ich rozwoju i poszerzeniu horyzontów oraz umożliwi lepszy start w dorosłe życie.

Chcemy dawać potencjał do rozwoju!

Czym jest Kumpel?

Projekt „Kumpel” jest odpowiedzią na konieczność intensyfikacji działań zmierzających do przybliżenia nauk z zakresu medycyny dla ośmiu uczniów, ze szczególnym podkreśleniem rozległości i interdyscyplinarności tych nauk. Uczniowie w ramach Projektu zapoznają się z metodologią prowadzenia badań naukowych, nabędą wiedzę z zakresu obsługi sprzętu laboratoryjnego, a także znacznie poszerzą swoją wiedzę dzięki opiece opiekuna naukowego.

Dzięki asyście studenta uczeń zdobędzie umiejętności poruszania się w środowisku akademickim, wiedzę z zakresu przedmiotu i specyfiki studiów.

Ile trwa?

Projekt ma trwać rok. Utworzyliśmy cztery zespoły składające się z: dwóch uczniów, studenta/doktoranta i mentora, które będą realizować projekty naukowe. Na swoich podstronach zespoły będą zamieszczać regularnie sprawozdania z postępu swoich prac.

Jak to działa

1
Nabór wewnątrzszkolny
2
Formularz rekrutacyjny
3
Rozmowa kwalifikacyjna
4
Roczny udział w zespole naukowym
5
Indeks na dowolny kierunek

Zespoły

Regulamin projektu Kumpel

Wspomnienia uczestników

  • „Jestem studentem V roku kierunku lekarskiego studiującym w ramach Indywidualnego Toku Studiów. Swoją przygodę z UMedem rozpocząłem już w liceum, biorąc udział w licznych wykładach, warsztatach oraz konferencjach naukowych organizowanych przez uczelnię dla uczniów łódzkich liceów patronackich. Projekt KUMPEL stanowił wyjątkowe zwieńcz..." czytaj więcej

    Juliusz Żak

Kontakt

Anna Pielesiek-Kielma

Koordynatorka
smartphone785 911 527
location_onPlac Hallera 1 (pok. 201, 227, p. II)
90-647 Łódź

Archiwum Kumpla