To już koniec…

„Wszystko się kończy,
Wszystko przeminie (…)
Lecz jest w duszy coś co nigdy nie minie
– wspomnienie.”

W tym miejscu kończy się nasza przygoda z projektem Kumpel. Prawdą jest, że żadna z nas nie spodziewała się, że przyjdzie nam realizować go w tak trudnych dla wszystkich czasach, ale żadna z nas nie uznała też tego za przeszkodę, której nie da się pokonać, dlatego właśnie dzisiaj możemy oficjalnie poinformować, że badanie na temat: ,,Wpływ symulacji medycznych na zdobywanie umiejętności niezbędnych do pełnienia zawodu lekarza.” zostało przeprowadzone, wyniki przeanalizowane, wnioski wysnute, a nasza praca zwieńczona wystąpieniem i prezentacją rezultatów.

Z tego miejsca chciałybyśmy przede wszystkim podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogłyśmy zrealizować ten projekt.

Dziękujemy prorektorowi Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Panu prof. Januszowi Piekarskiemu za stworzenie takiego przedsięwzięcia, Pani dyrektor Joannie Mielczarek, Pani Annie Pielesiek-Kielmie za koordynowanie naszych działań i motywowanie do pracy. Dziękujemy również Dyrekcji naszych szkół oraz naszym Nauczycielom, którzy służyli pomocą i wsparciem, a przede wszystkim uwierzyli w nas i pozwolili nam reprezentować nasze szkoły w Kumplu.

Gdyby nie Wy nie mogłybyśmy pisać dzisiaj tych słów!

Największe podziękowania kierujemy jednak do osób, które zawsze odpowiadały na każde nasze pytanie, nigdy nie odmówiły pomocy, doradzały, motywowały, a przede wszystkim rozpaliły w nas iskierkę zamiłowania do Centrum Symulacji Medycznych. Mowa oczywiście o Pani dr Marii Bartczak i Pani
dr Annie Rutkowskiej. Uwagi  i porady, które od Pań usłyszałyśmy, zapamiętamy na zawsze.

Chociaż projekt dobiegł końca to nigdy nie przestaniemy być wdzięczne za – szansę zdobywania nowych  doświadczeń, rozwinięcie skrzydeł, pogłębienie umiejętności i poznanie „od podszewki” tak wartościowego miejsca jak Centrum Symulacji Medycznych.

Korzystając z okazji życzymy również zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Choć będą one inne niż zwykle, to mamy nadzieję, że nadal równie magiczne, bo tak naprawdę magia jest przecież w nas samych.

Na zakończenie zostawiamy Was z tym, o co przede wszystkim wychodzimy z projektu bogatsze – ze słowami Pani Marii (która mamy nadzieję nie pogniewa się za ich upublicznienie):

,,Walczcie o marzenia i nigdy się nie poddawajcie, bo im bardziej będziecie musieli się o nie postarać, tym bardziej docenicie ich spełnienie.”

Pozdrawiamy Was gorąco!

Korzystajcie z szans, jakie da Wam los i kroczcie naszymi śladami, bo naprawdę dobrze jest mieć takich Kumpli….

Zuzia i Zuzia
z zespołu żółtego