Pierwsza edycja „sUMmer School” za nami!

Pierwsza edycja obozu szkoły letniej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – „sUMmer School” dobiegła końca. Był to intensywny tydzień, podczas którego najzdolniejsza młodzież z całego kraju miała okazję rozwinąć swoje skrzydła i naukowe pasje.

Oficjalne zakończenie 'sUMmer School” odbyło się w piątek, 16 czerwca. Podczas wieczornego grilla organizatorzy wręczyli 40 uczestnikom dyplomy oraz podziękowali za udział i zaangażowanie we wszystkie zaplanowane aktywności.

Tegoroczny program obozu był pełen naukowych atrakcji. Czas, kiedy uczestnicy mogli zapoznać się z podstawową wiedzą dotyczącą pracy w gabinecie stomatologicznym oraz zastosowania leku przyszłości – parietyny w medycynie. Przekonali się, jak czasochłonne jest szycie chirurgiczne, a także czy wszyscy potrafimy prawidłowo oddychać. Długie godziny spędzone na osiemnastu warsztatach minęły wszystkim bardzo szybko. Jak podkreślało wielu uczestników, dużą wartością obozu była możliwość kontaktu z rówieśnikami i uczestnictwa w zajęciach niezwiązanych bezpośrednio z nauką m.in. zajęciach integracyjnych, czy rozmowami ze studentami o codziennym życiu na uczelni i możliwościach jakie oferuje młodym naukowcom.

Specjalne podziękowania dla Kanclerza Jacka Grabowskiego i Pawła Zawiei, wszystkich sponsorów i partnerów projektu, szczególnie dla Fundacji dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi a także studentów i pracowników naukowych, którzy prowadzili warsztaty.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników była to niesamowita przygoda. Podróż w świat nauki i kontakt z najlepszymi naukowcami z całej Polski o których usłyszymy już za kilka lat!